PROMENADA NA POŁUDNIE

69,00 zł

Brutto

Najnowsza publikacja Medialabu poświęcona jest historii i rozwojowi ulicy Kościuszki w Katowicach. Prawie trzystustronicowa monografia ulicy pod redakcją Magdaleny Chmiel zawiera artykuły autorstwa (zgodnie z kolejnością w spisie treści) Irmy Koziny, Przemysława Piwowarczyka, Marka Wojcika, Jacka Manieckiego i Ryszarda Nakoniecznego.

Czytaj więcej
Ilość

Prezentowany w publikacji materiał pozwala prześledzić powstanie i rozwój ulicy Kościuszki z kilku perspektyw: w kontekście całego miasta, z punktu widzenia niezwykle istotnej dla jej historii rodziny Zimmermannów, a także innych mieszkańców i przedsiębiorców czy pod kątem działalności inwestorów i budowniczych.

Publikację kończy fotoesej autorstwa Krzysztofa Szewczyka. Szczegółowe zdjęcia kamienic i obiektów z ulicy Kościuszki pozwalają podziwiać detale, a jednocześnie spojrzeć na nią z dystansu. Co mówią o współczesnym mieście i jego mieszkańcach? Jak dziś żyje się przy „ulicy Promenadowej”?

Czytelnicy publikacji Promenada na południe. Historia ulicy Kościuszki w Katowicach mogą zadawać sobie pytanie: historia jednej ulicy – a może historia rozwoju Katowic? – i niebezzasadnie. Prześledzenie kolejnych wydarzeń, które kształtowały ten obszar miasta, pozwala lepiej zrozumieć rozwój całego regionu.

W magazynie 7 Przedmioty
Opis
Wydawnictwo
Katowice Miasto Ogrodów
Autor
Magdalena Chmiel (red.)
Oprawa
miękka
Rok wydania
2019
ISBN
9788363304584