KAPITALIZM. HISTORIA KRÓTKIEGO TRWANIA

69,95 zł

Brutto

Książka Kacpra Pobłockiego to porywającą opowieść o tym, jak praca, przestrzeń i pieniądz stały się filarami systemu, który na naszych oczach odchodzi w przeszłość...

Czytaj więcej

Zmierzch zachodniego kapitalizmu jest dla autora okazją do postawienia szeregu fundamentalnych pytań. Czy nowoczesność, indywidualizm i miejskość są rzeczywiście europejskimi wynalazkami? Czy kapitalizm powstał wraz z brytyjską rewolucją przemysłową, czy może jest tak stary jak ludzkość? W którym momencie ludzie zamieszkujący tereny współczesnej Polski wkroczyli w nurt globalnych dziejów? Czy rok 1989 faktycznie był przełomowy, a Amerykanie wygrali zimną wojnę?

Odruchowe odpowiedzi na tego rodzaju pytania z reguły prowadzą nas w te same miejsca. Ze względu na to, że nasza zbiorowa uwaga była przez długi czas skierowana na Zachód, również przez jego pryzmat patrzyliśmy na samych siebie. Dlatego ta książka podsuwa czytelnikom i czytelniczkom inne lustro – takie, które pozwala spojrzeć na siebie z nowej, globalnej perspektywy.

Opis
Wydawnictwo
Fundacja Bęc Zmiana
Autor
Kacper Pobłocki
Oprawa
miękka
Format
23,5 x 15 cm
Ilość stron
664
Rok wydania
2017
ISBN
9788362418787