DOSŁOWNIE. LITERNICZE I TYPOGRAFICZNE OKŁADKI POLSKICH KSIĄŻEK 1944-2019

119,00 zł

Brutto

Jedyna taka publikacja: najlepsze projekty polskich książek w wyborze i opracowaniu wybitnego grafika i znawcy polskiego edytorstwa, Janusza Górskiego.

Czytaj więcej
Ilość

Ostatnie sztuki w magazynie

Pieczołowicie przygotowany i opracowany tom zawiera blisko tysiąc kolorowych ilustracji i fachowe omówienie poszczególnych projektów od tych tworzonych zaraz po wojnie po całkiem współczesne. W swoim wyborze autor kierował się głównie wysoką wartością artystyczną projektów, chcąc przypomnieć te najciekawsze i najbardziej odkrywcze. Niekiedy sięgał też jednak po przykłady jego zdaniem nieudane, aby wskazać najczęściej popełniane błędy.

Książka składa się z kilku części. Autor omawia przekrojowo rozmaite zagadnienia związane z formalnymi i technicznymi aspektami projektowania kompozycji typograficznych, by zakończyć chronologicznym przeglądem najlepszych projektów i kilkoma rozmowami z najwybitniejszymi polskimi twórczyniami i twórcami, m.in. Zofią Darowską, Władysławem Brykczyńskim i Józefem Wilkoniem. To dosłownie uczta dla oka: ponad czterysta stron, prawie tysiąc najpiękniejszych okładek.

Indeks 9788366147447
W magazynie 1 Przedmiot
Opis
Wydawnictwo
Helion
Autor
Janusz Górski
Oprawa
twarda
Ilość stron
412
Rok wydania
2020
ISBN
9788366147447